Przejdź do treści

O Muzeum

Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej

Muzeum Samochodów Zabytkowych powstało w 2020 roku przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w ramach działalności edukacyjno – warsztatowej. Stanowi rozwinięcie działań w zakresie prowadzenia różnego rodzaju warsztatów edukacyjnych i rozwojowych dla dzieci i młodzieży. Muzeum służy edukacji, poznawaniu twórców i ich dzieł, którzy poświęcili nie tylko czas, pieniądze, ale nawet zdrowie i życie na rozwój oraz udoskonalanie rozwiązań motoryzacyjnych. Samochody są pretekstem do pokazania ich pełnej zaangażowania pracy
i uświadamianie zwiedzającym, a szczególnie młodzieży, że dzięki wytrwalej pracy można osiągnąć wielkie sukcesy. Zwiedzający zobaczą wiele unikatowych i niespotykanych samochodów, nawet w Europie.

Muzeum służy popularyzacji wiedzy z zakresu motoryzacji i promocji działalności Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, która od kilkunastu lat wspiera potrzebujące dzieci i młodzież.
O szerokiej działalności Fundacji można dowiedzieć się w naszym muzeum.

Stworzyliśmy ciekawy projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, którzy interesują się motoryzacją. Motywem do powstania była chęć pokazania niezwykłej twórczości, dzięki której trójkołowe pojazdy od 1886 roku, rozwinęły się do współczesnego Bugatti – od końca XIX wieku do lat 90, czyli na przestrzeni 100 lat. Przygodę rozpoczęliśmy od rzadkiego samochodu Fuller, a kończymy na Ferrari Mondial 1984. O każdym z samochodów przeczytacie Państwo podstawowe informacje znajdujące się na stojakach przy każdym z eksponatów.

Muzeum przedstawia także 50 najwybitniejszych postaci, które miały wielki udział w rozwoju przemysłu motoryzacyjnego.

Szanowni goście, otwórzcie serca na potrzeby najbardziej pokrzywdzonych dzieci i pomóżcie nam w statutowej działalności, która niesiona jest wielu dzieciom zupełnie za darmo.

Zapraszamy serdecznie do krainy motoryzacji

BILETY: 20 zł osoba dorosła 10 zł dzieci i młodzież 7-19 lat przedszkolaki bezpłatnie